Menu
Základní škola Karla Vokáče

Atletický "Pohár rozhlasu"

Atletický "Pohár rozhlasu"

Po čtvrtečním volejbalovém triumfu se naši sportovci jen stěží stačili zregenerovat a už druhý den, v pátek 17. května, opět zamířili do Rokycan, kde se konalo okresní kolo atletického klání Poháru rozhlasu, které pořádal Český atletický svaz.

Královna sportu byla připravena s plnou parádou – zkušení profesionální rozhodčí, elektronická mašina na měření času a desítky či stovky vysportovaných nohou a rukou se těšily na vskutku napínavé zápolení v atletických disciplínách – sprintu, vytrvalosti, vrhu koulí, hodu kriketovým míčkem, skoku do dálky, skoku do výšky a štafetovým běhům.

Ale i královnám někdy namokne make-up…., počasí se rozhodlo tuto krásně připravenou akci nepodpořit. Po deváté hodině se začaly z nebe spouštět provazy vody a z nádherného atletického stadionu se náhle stávalo lehce nebezpečné místo. Úrazy hrozily hlavně ve skokanských disciplínách, kde povrch rozběžiště začal nebezpečně klouzat, a jelikož ne všichni žáci základních škol mají tretry, mohlo dojít k nepříjemným kolizím. Ředitel závodu tedy po domluvě s trenéry rozhodl nepokračovat ve skoku vysokém a dalekém a dále probíhaly jen běžecké, vrhačské a házecí disciplíny. A i přesto, že déšť dále znepříjemňoval hladký průběh závodů, zvládli jsme nakonec tyto disciplíny bez úrazu a se ctí.

Atleti zde bojují jako družstvo, kdy každý závodník může získávat body pro svůj tým maximálně ve dvou disciplínách, a proto je správné namíchání družstva docela alchymie. Z výkonu našich sportovců za zmínku stojí například výkon 395 cm ve skoku dalekém mladší žákyně Elišky Doskočilové a její druhý nejlepší hod kriketovým míčkem 39,14 m. Jára Dostál vrhl koulí 10.84 m, čímž se stal celkově druhým nejlepším vrhačem. Výborně zaběhla 60 metrů Karolína Novotná s časem 9,52 s, té se povedl i běh na 600 m s časem 2:07,38 min. Ve vytrvalostním běhu se dařilo i Nikole Dardové v kategorii starších žákyň a ve štafetách se naši běžci a běžkyně také zapsali velmi pozitivně.

Po finálním sečtení všech bodů se nejvíce radovaly naše mladší žákyně, které si v obrovské konkurenci vybojovaly druhou příčku a odvážely si domů krásné stříbrné medaile. Družstvo starších hochů a dívek se shodně umístilo v polovině startovního pole na místě pátém a družstvo mladších chlapců skončilo deváté.

Děkujeme našim atletům za předvedené výkony a za to, že ani v takto nepříznivém počasí svůj boj nevzdali.

Mgr. Pavla Hrazdilová

Datum vložení: 23. 5. 2024 12:11
Datum poslední aktualizace: 23. 5. 2024 12:15
Autor: Správce webu

Základní škola

Nabídka pracovního místa

INZERÁT - nabídka pracovního místa

ZŠ Karla Vokáče Strašice hledá zaměstnance pro obsazení pracovní pozice VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY.

Podrobné informace naleznete v příloze.

Inzerát_vedoucí školní jídelny.pdf

Typ: PDF dokument, Velikost: 252 kB

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Režim dne

0. - 7:05 – 7:50
1. - 7:55 – 8:40
2. - 8:50 – 9:35
3. - 9:50 – 10:35
4. - 10:45 – 11:30
5. - 11:40 – 12:25
6. - 12:35 – 13:20
7. - 13:25 – 14:10
8. - 14:20 – 15:05
9. - 15:15 – 16:00
10. - 16:10 – 16:55

Mohlo by Vás zajímat