Menu
Základní škola Karla Vokáče

Okresní a krajské kolo ve volejbale

Okresní a krajské kolo ve volejbale

Ve čtvrtek 16. května prožili vybraní kluci a dívky z druhého stupně volejbalovou jízdu se šťastným koncem.

Turnaj probíhal v hale rokycanského gymnázia, kde se to hemžilo volejbalovými nadějemi, jelikož se tu potkalo devět chlapeckých týmů a osm dívčích, takže palubovka haly rozdělená na tři hrací hřiště byla svědkem mnoha napínavých zápasů, výkřiků radosti i povzdechů smutku ze ztracených nadějí.

Chlapci hráli naprosto jistě, ve své skupině neztratili ani bod a krůček po krůčku si šli pro první místo, ze kterého postupovali do semifinálových bojů. Děvčata rovněž neprohrála jediný zápas ve skupině, nicméně musela bojovat o postup z prvního místa urputněji, neb vyrovnanost dívčích týmů byla obrovská a jednotlivé zápasy tím pádem velmi náročné na herní psychiku holek.

Klukům se dařilo i v semifinálových bojích, herní kvalita a jistota jejich družstva stoupala, a tak postoupili do finále, kde v boji o první místo udolali hochy z rokycanského gymnázia a slavili úžasné celkové vítězství v turnaji. Děvčata v semifinále prožila nervy drásající výměny a za stavu 1:1 musela bojovat ve zkráceném třetím setu se zkušenými volejbalistkami z rokycanské “TéGéeMky“. Ač se holky “tahaly“ o každý míč, semifinále byl nakonec jediný zápas, který prohrály, a bojovaly tak o třetí místo s rokycanskou “Jižní“. Ani tento boj nebyl jednoduchý, ale míč po míči, s nezlomnou vůlí a mohutným povzbuzováním chlapců, byla děvčata nakonec úspěšná a z turnaje si odvážela cenné bronzové medaile.

Po celou dobu si strašičtí kluci i holky byli oporou, a pokud zrovna neprožívali atmosféru svého zápasu, fandili si navzájem. A tak i při slavnostním vyhlášení vypukly bouřlivé ovace dívek, když si naši kluci hrdě kráčeli pro zlaté medaile, které se jim poklidně usadily na jejich vysportovaných hrudích, a stejně tak dívky sklidily povzbuzující potlesk, když jim jejich bronzové medaile rozsvítily jejich rozradostnělé oči.

V úterý 21. května bojovali chlapci v Rokycanech znovu, tentokrát ve vyšším “levlu“ krajského kola, kde se sešly volejbalové týmy z celého Plzeňského kraje. A kluci se neztratili ani na této úrovni, ač v týmu nemají jediného “profesionála“ – sportovce hrajícího ve volejbalových klubech a soutěžích, vyhráli opět svoji skupinu poměrně suverénně. V semifinále už se potkali s volejbalově zkušenějším týmem, který byl nad jejich síly. V boji o třetí místo už ale opět nezaváhali a z krajského turnaje ve volejbale si odvezli velmi cenné třetí místo.

Všem klukům a holkám děkujeme za příkladnou reprezentaci školy a přejeme jim spoustu dalších volejbalových úspěchů a radostí.

Reprezentovali nás:

Jaroslav Dostál, Jakub Havel, Marian Trunec, Dominik Mudra, Petr Laibl, Filip Šoltys, Jáchym Spáčil, David Korba, Aleš Jíra a Michal Skuhrovec

Lucie Tomášová, Eliška Doskočilová, Linda Kešnerová, Valerie Elicarová, Lilien Krejčíková, Nikola Dardová, Nikola Paurová, Zuzka Korbová, Karolína Kochmanová, Karolína Chodorová, Sofie Elicarová a Natálie Bílková

Mgr. Pavla Hrazdilová

Datum vložení: 23. 5. 2024 12:05
Datum poslední aktualizace: 23. 5. 2024 12:10
Autor: Správce webu

Základní škola

Nabídka pracovního místa

INZERÁT - nabídka pracovního místa

ZŠ Karla Vokáče Strašice hledá zaměstnance pro obsazení pracovní pozice VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY.

Podrobné informace naleznete v příloze.

Inzerát_vedoucí školní jídelny.pdf

Typ: PDF dokument, Velikost: 252 kB

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Režim dne

0. - 7:05 – 7:50
1. - 7:55 – 8:40
2. - 8:50 – 9:35
3. - 9:50 – 10:35
4. - 10:45 – 11:30
5. - 11:40 – 12:25
6. - 12:35 – 13:20
7. - 13:25 – 14:10
8. - 14:20 – 15:05
9. - 15:15 – 16:00
10. - 16:10 – 16:55

Mohlo by Vás zajímat