Den otevřených dveří

Na začátku listopadu proběhl Den otevřených dveří pro rodiče a žáky z Cheznovic a Dobříva.
Pan ředitel Mgr. Martin Straka seznámil přítomné s prezentací o naší škole - zaměření školy, nabídka kroužků, pedagogický sbor a celkově mise a vize školy.

Akci zaštiťovalo Školní poradenské pracoviště (ŠPP), kdy vedoucí Mgr. Tomáš Koudelka tohoto ŠPP hovořil k návštěvníkům, seznamoval je s našimi webovými stránkami a zodpovídal různé dotazy. Velmi vhodné bylo, že akci navštívily i samotné děti budoucích 6. ročníků, jelikož jich samotných se nejvíce změna školy bude týkat. Začnou dojíždět autobusem, budou mít nové kolektivy, nové předměty apod.

Dále byly návštěvníkům ukázány prostory v budově. Na této akci bylo taktéž hovořeno o vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, o vzdělávání žáků nadaných, o aktivitách a celkové nabídce akcí. Zákonní zástupci vítali adaptační kurz, který je na vždy pro žáky 6. ročníků na začátku září, lyžařské, vodácké, turistické kurzy pak na 2. stupni. Rovněž i příležitost rozvoje komunikačních dovedností v anglickém jazyce např. při zájezdu do Anglie.

Rodiče, kteří se nemohli z Cheznovic a Dobříva zúčastnit, mohou po předchozí domluvě naši školu navštívit v náhradním termínu.

Mgr. Věra Peterková, zástupkyně ředitele školy

Datum vložení: 29. 11. 2022 19:48