Školní kola olympiád v anglickém a německém jazyce

V lednových úterních dnech proběhla školní kola olympiád v jazycích, které nejsou našimi mateřskými.

Nejprve proběhlo školní kolo Olympiády v jazyce německém, kterého se zúčastnilo celkem devět žáků, kteří soutěžili pouze v jedné kategorii osmých a devátých tříd. Test se skládal z poslechového cvičení, cvičení s doplňováním, překladu výrazů, písemných odpovědí na otázky a porozumění textu. Nejlepší dovednosti a znalosti německého jazyka prokázala Bára Stryalová z 9.A, která jasně dominovala nad ostatními. Na druhém místě se umístila Bětka Sedláčková z 8.A a třetí místo obsadila Bára Abrahámová z 9.A.

Následující úterý se konala školní Olympiáda v jazyce anglickém. Angličtinu mají děti na naší škole už od první třídy, a tak se soutěžilo ve větším počtu a ve dvou kategoriích. Celkem soutěžilo 19 jazykových nadšenců, kteří anglický jazyk používají nejen ve škole, ale i ve svém osobním čase při čtení knih, sledování filmů a seriálů, hraní strategických her či komunikování s přáteli po celém světě.

Podobně jako v němčině se museli žáci popasovat s poslechovým testem a následně pak řešili úkoly spojené s porozuměním psanému textu, bohatostí slovní zásoby a záludností gramatických pravidel. Vrcholem klání byla komunikace na vybraná témata, která probíhala ve veselém duchu povídání a vyprávění o téměř všech oblastech našeho života. U některých soutěžících se objevila i nervozita a tréma, ale ta většinou po pár minutách povídání opadla.

Po sečtení všech bodů nakonec vypadaly výsledky takto:

V kategorii 6. - 7. tříd zvítězil Martin Kocábek před stříbrnou Marii Honsovou a bronzovou Julií Voříškovou ze 7.B. V kategorii 8. - 9. tříd si nejlépe vedla Bára Abrahámová z 9.A. V těsném závěsu se stejným počtem bodů se na druhém místě umístila Martina Nováková z 9.B a o těsném výsledku musely rozhodnout body z konverzace. Na třetím místě se umístila Bára Stryalová z 9.A, a pokud se podíváte výše na úvod článku, zjistíte, že si Bára s Bárou přátelsky první a třetí příčku v obou jazycích prohodily.

Všem dětem děkujeme za předvedené znalosti a schopnosti a těm nejlepším přejeme hodně úspěchů v okresním kole.

Datum vložení: 12. 2. 2023 20:27
Datum poslední aktualizace: 25. 2. 2023 21:21