Menu
Základní škola Karla Vokáče

Turistický kurz 8.A v Brdech

Turistický kurz 8.A v Brdech

Když máme za humny tak nádherný kousek přírody, jako jsou Brdy, snažíme se tuto příležitost využít a naučit naše děti, jak se v přírodě chovat, jak do sebe nasát vůni lesa a jak slušně, zodpovědně a pohodově relaxovat v náruči přírody.

Přesně k tomu slouží turistický kurz, který naše škola pořádá v září pro žáky osmých ročníků. Třida “osmá A“ vyrazila v pondělí 11. září. Před školní budovou ráno postávalo osmnáct klučičích a holčičích postav s batohy na zádech.

Autobus nás přiblížil k Valdeku a my jsme pak s bagáží kráčeli do kopce na chatu s názvem Krejčovka, která se stala naším dvoudenním domovem. Bez elektřiny, vody a signálu, jen s vlastní zásobou jídla a pití jsme měli více času na povídání s kamarády a vnímání lesního života kolem nás.

Dopoledne si nás vzaly na starosti lesní pedagožky, které pro nás připravily velmi zajímavé aktivity zaměřené na lesní živočichy, rostliny a zajímavosti o přírodě. Odpoledne nás pak čekal dvanáctikilometrový výlet s poznáváním okolních míst – Hrachoviště, Jedová hora, vodní nádrž Záskalská, Jindřichova skála a údolí Červeného potoka nás uchvátily svojí krásou, tajuplností a historií.

Vzájemně jsme se obohacovali o informace, které předem vytvořené skupinky prezentovaly ostatním přímo na konkrétních místech se zajímavostmi, které si společně připravily. Počasí jsme měli pravděpodobně vedoucím kurzu, panem učitelem Petrem Šilhánkem, objednané, protože bylo přímo ukázkové – na blankytně modrém nebi se pásly pouze malé beránčí obláčky a slunce zářilo ze všech svých posledních letních sil.

Unavené údy jsme smáčeli v rybníce a statečně došli až zpátky na Krejčovku. Večeře byla v režii každého ze zúčastněných žáků, někdo vařil víc a někdo jen ubíral ze zásob řízků, které mu připravila laskavá maminka či hodný tatínek. Největším dobrodružstvím však asi bylo spaní pod širým nebem, které jsme vzhledem k příznivému počasí využili. Úžasně plné hvězdné nebe nad námi, zvuky potemnělého lesa a štěbetání spolužáků bylo silně zážitkové.

Ráno jsme ještě stihli uvařit snídani, poslechnout si vábení jelenů z vábniček dvou mladých lesních mužů a pozorovat dechberoucí práci harvestoru v lesním terénu.

Sečteno, podtrženo: tolik informací, zážitků a nových dovedností za dva dny jen tak nezažijete. Moc se nám to líbilo a určitě se nám tyto zkušenosti v životě budou hodit.

Mgr. Pavla Hrazdilová

Datum vložení: 17. 9. 2023 13:46
Datum poslední aktualizace: 17. 9. 2023 13:53
Autor: Správce webu

Základní škola

Červnové dostaveníčko

Pozvánku na akci "Červnové dostaveníčko" dne 25. června naleznete v příloze.

Červnové dostaveníčko.pdf Typ: PDF dokument, Velikost: 372.67 kB

 

Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání

V příloze naleznete rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání - pro školní rok 2024/2025.

Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání

Typ: PDF dokument, Velikost: 191.21 kB

Pozvánka na výtvarnou výstavu

Pozvánku na výtvarnou výstavu naleznete zde.

Typ: PDF dokument, Velikost: 16.51 MB

Nabídka pracovního místa

INZERÁT - nabídka pracovního místa

ZŠ Karla Vokáče Strašice hledá zaměstnance pro obsazení pracovní pozice VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY.

Podrobné informace naleznete v příloze.

Inzerát_vedoucí školní jídelny.pdf

Typ: PDF dokument, Velikost: 252 kB

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Režim dne

0. - 7:05 – 7:50
1. - 7:55 – 8:40
2. - 8:50 – 9:35
3. - 9:50 – 10:35
4. - 10:45 – 11:30
5. - 11:40 – 12:25
6. - 12:35 – 13:20
7. - 13:25 – 14:10
8. - 14:20 – 15:05
9. - 15:15 – 16:00
10. - 16:10 – 16:55

Mohlo by Vás zajímat