Menu
Základní škola Karla Vokáče

Volejbalový úspěch - 2. místo v krajském finále

Volejbalový úspěch - 2. místo v krajském finále

Úterní šestnácté květnové ráno vyrazila do Rokycan dvě volejbalová družstva, jedno ryze dívčí a to druhé plné chlapeckých volejbalových nadějí.

V hale gymnázia bylo nabito, na třech volejbalových hřištích tu bojovalo deset chlapeckých a osm dívčích týmů ve čtyřech skupinách, které se na volejbalovém bitevním poli rychle střídaly. Konkurence byla veliká, zvláště pak v dívčí kategorii, kde některé týmy byly plné “volejbalových profesionálek“, tedy dívek, které hrají volejbal na závodní úrovni. Přesto se oběma našim týmům podařilo úspěšně probojovat ze skupiny do semifinále.

Všechna čtyři utkání, která pak po základní části naše týmy hrály, měla naprosto “infarktový průběh“, kdy se bojovalo v dlouhých výměnách do posledního míče. Děvčata hrála svůj semifinálový boj s favorizovanou “Jižní“ a po vyrovnaných dvou setech za stavu 1:1 musel rozhodnout až zkrácený třetí set, kde byla úspěšnější děvčata ze Základní školy Jižní předměstí. Podobný a snad ještě napínavější průběh měl zápas o třetí místo, kde jsme hráli opravdu velmi vyrovnaně, ale v koncovce tiebreaku bylo Mýto úspěšnější a děvčata si tak odvážela nepopulární, ale v tomto turnaji pro nás přesto cennou, bramborovou čtvrtou příčku.

Ještě krásnější však byla “volejbalová jízda“ chlapců. Ve stejně vypjatých zápasech kluci ale naštěstí vždy slavili. Nejprve, v zápase s líbivými volejbalovými výměnami, porazili družstvo ze Zbiroha a v boji o první místo pak rovněž v náročném zápase na tři dlouhé a napínavé sety porazili chlapecké družstvo ze Základní školy Jižní předměstí a slavili tak zasloužené vítězství. S pochopitelnou a upřímnou sportovní pýchou si pak kráčeli pro zlaté medaile, které jim zajistily postup do krajského kola.

Kluci si ani moc neodpočinuli a hned ve čtvrtek pro ně začal nový boj, tentokrát na krajské úrovni. Šest nejúspěšnějších družstev z celého Plzeňského kraje bylo rozděleno do dvou základních skupin, ze kterých postupovali naši kluci z druhého místa. V semifinále se potkali s Domažlicemi, které suverénně porazili 2:0 a opět je čekal zápas o první místo! S týmem Gymnázia Luďka Píky z Plzně, které mělo ve svých řadách pět zkušených volejbalistů, svedli naši kluci naprosto dechberoucí boj. Atmosféra ve sportovní hale by se dala krájet, po vyrovnaných setech opět musel rozhodnout až tiebreak. Zápas nebral konce a celá hala burácela a povzbuzovala naše strašické kluky. Plzeňáci ale nakonec zvládli koncovku o něco lépe a kluci si vybojovali naprosto úžasné druhé místo v KRAJSKÉM klání, což považujeme za velký sportovní úspěch naší školy.

Všem našim sportovcům blahopřejeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.

Reprezentovali nás:

Patrik Tomášek, Jirka Rys, Jára Dostál, Michal Boháč, Pavel Štokr, Tomáš Phuong, Jakub Havel, Dominik Mudra, Jakub Smola a Jáchym Spáčil

Karolína Tomášková, Lucka Tomášová, Elena Špelinová, Markéta Štokrová, Bára Stryalová, Valentina Müllerová, Bára Valečková, Karolína Kochmanová, Sabina Razímová, Linda Kešnerová a Niky Paurová

Mgr. Pavla Hrazdilová

Datum vložení: 21. 5. 2023 20:11
Datum poslední aktualizace: 22. 5. 2023 20:34
Autor: Správce webu

Základní škola

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26
1
27 28 29 30 1 2

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Režim dne

0. - 7:05 – 7:50
1. - 7:55 – 8:40
2. - 8:50 – 9:35
3. - 9:50 – 10:35
4. - 10:45 – 11:30
5. - 11:40 – 12:25
6. - 12:35 – 13:20
7. - 13:25 – 14:10
8. - 14:20 – 15:05
9. - 15:15 – 16:00
10. - 16:10 – 16:55

Mohlo by Vás zajímat