Výtvarná soutěž k 120. výročí narození Karla Vokáče

Naše škola tradičně vyhlašuje různé výtvarné soutěže. Vyráběli jsme Fabiány – duchy brdských lesů, jiný rok zase ztvárňovali strašická strašidýlka. Letos byla výtvarná soutěž zaměřena na zpracování ilustrací k Uhlířským pohádkám nebo k básním Karla Vokáče.

Soutěž naše škola pořádá ve spolupráci s Místní knihovnou Strašice. Všechny třídy navštívily Společenský dům Strašice, kde v malém sále proběhly besedy. Paní knihovnice Eva Kloudová předčítala z Uhlířských pohádek, žáci z druhého stupně slyšeli recitovat poezii Karla Vokáče od paní Lenky Čarnogurské, pracovnice Muzea Středních Brd.

Vyhodnocování této soutěže bylo nadmíru těžké. Práce byly velmi zajímavé. Výstava je částečně interaktivní, některé práce nám ožily s metodou stopmotion.

Můžeme tedy klidně použít název – Uhlířské pohádky ožívají.

Stačí nainstalovat mobilní aplikaci Artivive a nechat se unést do světa živých příběhu pohádek Karla Vokáče. Po stažení aplikace stačí načíst obrázek a zapnout zvuk a na chvíli se pozastavit a zrelaxovat nad výtvarným dílem. Nově musíme zapracovávat do hodin výuku digitálních kompetencí směrem k žákům. Tato technika tedy koresponduje s novými požadavky na výuku.

Vyhodnocení soutěže:

I. kategorie 1. – 3. ročník:

Anna Červenková, Nela Vildmonová, Karin Rošincová, 2. B – skupinová práce

Anna Mašková, 3. A

3. místo

Matyáš Zachatý, Martin Janda, Václav Jankovič, Sabina Vejvodová, Evelína Bílková, 1. A -skupinová práce

II. kategorie 4. – 5. ročník:

1 . místo

Lada Vavřinová, Carmen Kožuchová, Aneta Holendová, Kryštof Mráček, Hai Phong Nguyen, Petr Růžička, 4. A - skupinová práce

Stela Halbychová, 5. A

Iveta Andělová, Viktorie Laho, 4. A - skupinová práce

III. kategorie 6. – 7. ročník:

Darina Mrůzková, 6. A

Ema Hebedová, Anita Tsiurtok, 6. B - skupinová práce

Karolína Novotná, Zuzana Straková, 6. B - skupinová práce

IV. kategorie 8. – 9. ročník:

Valerie Elicarová, 8. A

Lucie Tomášová, 9. B

Kateřina Svobodová, 8. A

Rovněž se zapojily celé třídní kolektivy. Jednalo se o třídy 1.A a 2.A.

Prvňáčci si užili dramatizaci pohádky. Vyrobili tedy postavičky do soutěže. O práci třídy 2.A píše paní učitelka Mgr. Zuzana Andrlíková: „Druháci se nechali inspirovat Mařenkou, která zachránila lidský život tím, že pustila dušičku z hrnečku na svobodu. Pro pana Karla Vokáče proto připravili poděkování v podobě 17 dušičkových hrnečků s vlastnoručně vytvořenými jmenovkami výtvarníků, kteří je vyrobili.“

Další akcí, která je ve znamení 120. výročí narození Karla Vokáče, bude slavnostní sázení pamětního stromu Karla Vokáče v pátek dne 26. dubna.

Mgr. Věra Peterková, zástupkyně ředitele školy

Datum vložení: 23. 4. 2024 22:33