Workshop - 3D tisk

Uběhl rok a opět se žákům naší základní školy naskytla možnost zúčastnit se workshopu – 3D tisk, který připravilo Gymnázium a SOŠ Rokycany.

V úterý 14. února, v den svatého Valentýna, bylo 12 vybraných žáků 8. ročníků v budově Střední odborné školy Rokycany zasvěceno do tajů 3D tisku. Celým workshopem nás provázel Ing. Bc. Jaroslav Burda.

Po teoretickém úvodu, kdy se žáci seznámili s historií 3D tisku a jeho využitím v běžném životě, následovala praktická úloha. Pomocí Tinkercadu – bezplatné webové aplikace pro 3D projekty - měli žáci vytvořit grafický návrh klíčenky s vlastním nápisem. Nejprve bylo nutné se s touto aplikací a jejím ovládáním řádně seznámit, proškolit se a pak už nebyl problém vymyslet a navrhnout klíčenku dle své fantazie. Zároveň byla žákům představena 3D tiskárna, kterou GASOS Rokycany disponuje,  byl vysvětlen princip jejího tisku a objasněn pojem "filament".

A klíčenky? Z časových důvodů se nestihly vytisknout – cca 3,5 h trval tisk všech, a tak výsledek své práce uvidí žáci až po 28. únoru, až je paní učitelka Dostálová v Rokycanech vyzvedne.

Mgr. Bc. Pavlína Dostálová Zechovská

Datum vložení: 21. 2. 2023 20:44