Zájezd do Londýna 21. - 25. března 2023

Ve středu odpoledne se vydal autobus s téměř padesátkou žáků strašické školy v doprovodu pětice pedagogů na dalekou cestu do Anglie.

Zpráva ze dne 22. března:

Zdravíme z Londýna, dojeli jsme v pořádku. Ráno pršelo, ale teď už vysvítá sluníčko. Už jsme se projeli lodí a viděli spoustu pamětihodností.
Odpoledne nás mile překvapily sluneční paprsky, navštívili jsme Tower of London a Tower Bridge ... a teď k večeru už jdeme na ubytování do anglických rodin.

Zpráva ze dne 23. března:

Ráno nás vytáhlo z hostitelských postýlek sluníčko. Na srazu si děti vyprávěly zážitky z pobytu u různorodých anglických rodin. Potom naše cesta směřovala na Hampton Court Palace, kde jsme si prohlédli nádherné interiéry a zároveň se pokochali barvami a vůněmi rozkvetlých zahrad.

Po vydatné svačině se do londýnských zážitků zapojily i naše nohy, neb dlouhá a výživná procházka Long Walkem k Windsor Castle se postarala o nebývalé zážitky. Byli jsme lehce osprchováni pravou londýnskou přeprškou, ale pohled na královský hrad a návštěva obchůdků a kavárniček v podhradí stála za to.

Den jsme si užili a těšíme se k našim propůjčeným "maminkám" a "tatínkům".

Zpráva ze dne 24. března:

Ranní probuzení bylo dnes velmi časné a opět nás láskyplně hladily sluneční paprsky.

Modrá oblaha vydržela i zatímco jsme se jako krtci pohybovali v podzemí a užívali si dobrodružnou cestu metrem. Prvním dnešním velkým zážitkem byla "nebeská plavba" na Lodon Eye, která nabídla andělsky krásná panoramata.

Po sestupu na zem se dostavila i londýnská realita deštivého počasí. Provazy deště nás provázely kolem úžasných míst jako jsou Houses of Parliament, Big Ben, Westminster Abbey až k Trafalgar Square, kde se záplava dešťových kapek míchala s těmi, co tryskaly z fontán, a my se schovávali pod deštníky a nepromokavými kapucemi.

V blízkosti Chinatown se v záplavě červených lampionů opět ukázaly sluneční paprsky, které osušily naše promočená a prokřehlá těla.

Ta jsme pak ještě vesele rozvlnili na Piccadilly Circus, kde na "středobodu " Londýna vyhrával pouliční umělec se sametovým hlasem a my se k jeho hitům s radostí a přispěním dalších přítomných turistů připojili. Poslední pamětihodnost, kterou jsme obdivovali, byl Buckinghamský palác, který byl donedávna sídlem nedávno zesnulé královny Alžběty II.

Zážitky nás však čekaly i na cestě domů, která touto poslední návštěvou začala. Nejprve přeplněné londýnské metro na zpáteční cestě, které nenasytně polykalo davy lidí včetně našich dětí. A v neposlední řadě houpající se trajekt na vlnách kanálu La Manche způsobující spoustě kluků a holek první zážitek s mořskou nemocí.

Vše jsme ale úspěšně zvládli, a tak se s "pytlem zážitků" pomalu vracíme přes čtvery hranice a těšíme se na náruče našich skutečných maminek a tatínků.

Rádi budeme vzpomínat na krásné dny strávené v poklidné atmosféře anglických gentlemanů, pestrobarevné společné zážitky se svými spolužáky a pedagogy a na laskavé průvodcování naší pohodové, veselé, dobrodružné a informacemi nabité Marušky.

Datum vložení: 22. 3. 2023 22:29
Datum poslední aktualizace: 25. 3. 2023 13:25